Dlaczego nie chcesz spełnić swoich marzeń?

 

Masz marzenia, masz plany, masz chęci, masz pomysły. Ale dlaczego ich nie realizujesz? Dlaczego zawsze coś Cię powstrzymuje? Dlaczego nie chcesz spełnić swoich marzeń?

Newsletter

Dziękuję! 🙂

 

Dlaczego nie chcesz spełnić swoich marzeń?

 

Życie wielu ludzi wygląda tak samo: szkoła, praca, rodzina, koniec. I to jest jak najbardziej ok, jeśli w takim schemacie jesteś szczęśliwy i spełniony. Zauważam jednak, że wiele osób narzeka na swoje życie, na swoją sytuację, na niewykorzystane możliwości.

Dlatego zawsze takich ludzi pytam, dlaczego nie zmienią swojego życia? Dlaczego nie założą tej firmy, którą zawsze chcieli mieć? Dlaczego nie wybudują tego domu, w którym zawsze chcieli mieszkać? Dlaczego nie zaczną grać w teatrze, tak jak zawsze chcieli?

 

Co ich powstrzymuje? Co Ciebie powstrzymuje?

 

Najlepszy sposób na nauczenie się czegokolwiek w życiu to robienie tego. Będziesz ponosić porażki, będziesz się mylić, będą Cię krytykować, ale Ty działaj i idź do przodu, zostawiając w tyle wszystkich krytyków, narzekaczy i hejterów.

 

Jednak wiele osób nawet nie zaczyna. Na poniższym filmie mówię o dwóch powodach, które mogą to powodować.

Jednym z nich jest strach przed porażką. I słusznie, bo napewno poniesiesz niejedną porażkę. Jeśli to Cię paraliżuje to nawet nie zaczynaj bo zrazisz się przy pierwszej lepszej porażce.

Ale zanim stchórzysz posłuchaj co powtarzają wszyscy ludzie sukcesu. Każdy z nich ponosił w życiu wiele porażek i każdy powtarza, że właśnie na tych porażkach wyrośli. To porażki ich ukształtowały i pomogły zbudować wspaniałe kariery, wspaniałe firmy, wspaniałe sukcesy. Dlaczego? Bo wyciągali wnioski ze swoich porażek. Uczyli się na własnych błędach.

O ile w szkole i w pracy wręcz zabrania się popełniania błędów, a każdy błąd jest karany, o tyle w świecie przedsiębiorców, zachęca się do nauki na własnych błędach.

 

Drugim powodem, dla którego ludzie nie stawiają pierwszego kroku ku realizacji swoich marzeń, planów, celów, jest strach przed opinią innych osób.

Słuchaj, ważniejsza jest dla Ciebie opinia osoby, której nawet nie znasz? Albo czy ważniejsza jest dla Ciebie opinia babci czy kolegi z pracy? Czy te opinie są ważniejsze od Twojego szczęścia, które przyniesie Ci realizacja Twoich marzeń? Czy te opinie są ważniejsze od pieniędzy jakie zarobisz na tworzeniu własnej firmy?

Zazdrośnicy, hejterzy, narzekacze, maruderzy zostaną w tyle, gdy Ty ruszysz do przodu. A tam z przodu czekają ludzie, którzy są pozytywnie nastawieni i chętni do pomocy. Oni już osiągnęli to, co Ty i chętnie powiedzą Ci jak to zrobić.

 

Dlatego jeśli chcesz coś zrobić, jeśli chcesz się czegoś nauczyć, jeśli chcesz coś osiągnąć, po prostu zacznij.

 

Zaprojektuj swoje życie po swojemu i zacznij już dzisiaj pracować na swoją wymarzoną przyszłość.

 

 

 

Podobał Ci się ten wpis? Daj znać w komentarzach poniżej! 🙂 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *