Podsumowanie kwietnia – nowe kontakty + video

 

Działalność internetowa (prowadzenie bloga oraz rozwój kanału na YouTube) przyniosły dość nieoczekiwane, acz bardzo miłe efekty w postaci kontaktu z ciekawymi osobami.

Newsletter

Dziękuję! 🙂

 

Wpis składa się z następujących sekcji.

 1. Finanse bloga
 2. Działania marketingowe bloga
 3. Inspiracje i rozwój osobisty
 4. Statystyki bloga
 5. Plany rozwoju
 6. Cele publiczne
 7. Film

 


 

Finanse bloga

 

Finanse bloga

 

W finansach nic nowego. Te same stałe opłaty i brak wpływów.

 

Działania marketingowe bloga

 

Działania marketingowe zostały nieco spowolnione. Planuję jednak w kolejnych tygodniach ponownie je zintensyfikować. Szukam grup na Facebooku związanych z rozwojem osobistym, produktywnością i finansami osobistymi i tam będę się udzielać. Szukam również stacjonarnych grup przy uczelniach wyższych, do których również mógłbym dołączyć i gdzie mógłbym pomagać w organizacji lub nawet prowadzić prezentacje.

Dołączyłem do grupy na Facebooku o nazwie Wake Up Call założonej przez Kasię Ekiert. Celem grupy jest wsparcie jej uczestników w drodze do realizacji celów. Zapraszam, możesz dołączyć i się przekonać 🙂

Ustaliłem również harmonogram publikacji treści związanych z blogiem oraz vlogiem. Wygląda on tak:

 

Poniedziałek – vlog

Wtorek – inspirator na Facebooku (wartościowy film, cytat, zdjęcie)

Środa – wpis na blogu

Czwartek – newsletter

Piątek – przypomnienie w mediach społecznościowych jednego z poprzednich wpisów

 

 

Inspiracje i rozwój osobisty

 

Kontakty. Tutaj dzieją się niesamowite rzeczy. Odkąd zacząłem blogować i vlogować (szczególnie vlogować) poznałem kilka wspaniałych osób.

 • Mirek Burnejko – o Mirku pisałem i mówiłem już wcześniej. Nadal z wielką ciekawością, każdego dnia oglądam jego codzienne vlogi. Mirek przekazuje niewiarygodną wartość oraz inspiracje.
 • Radek Budnicki – czyli polski Tim Ferriss jak go nazwałem 🙂 Podcast, którego jest autorem, Lepiej Teraz, jest jednym z bardziej wartościowych jakie znam. Słuchając tego podcastu można zmienić swoje myślenie, a nawet swoje życie.
 • Kasia Ekiert – z Kasią rozmawiałem już na Skype. Niesamowicie pozytywna i pełna pasji osoba. Z Kasią współtworzymy grupę na Facebooku o nazwie Wake Up Call.
 • Marcin Kubicki – Marcin to przykład niewiarygodnie zdeterminowanej osoby, która swoją postawą inspiruje wszystkich w koło. Marcin nagrywa codzienne vlogi, w których dokumentuje jak zmienia swoje życie. Gorąco zachęcam Cię do śledzenia jego kanału na YouTube.

 

To jest niewiarygodne. Jeśli konsekwentnie robimy coś, cokolwiek, to z czasem zaczynamy poznawać daną społeczność i nawiązywać nowe znajomości. Dlatego zdecydowanie warto działać i realizować swoje pasje i marzenia.

 

Ukończyłem książkę „Obudź w sobie olbrzyma”. Moja krótka recenzja to:

Ta książka zawiera kompendium wiedzy na temat samorozwoju. Dzięki niej można poznać samego siebie oraz poukładać własne życie. Oto jeden z moich ulubionych fragmentów:

„Jednym z najwspanialszych odniesień, które dzieliłem z moją rodziną, jest dostarczanie świątecznych posiłków tym, którzy nie mogą albo nie chcą odwiedzać różnych instytucji dla bezdomnych i bidnych. Nigdy nie zapomnę reakcji mojego najmłodszego syna, który miał wówczas cztery lata. Jairek po raz pierwszy uczestniczył wtedy w naszej świątecznej wyprawie. Wybraliśmy się do parku w Oceanside, w Kalifornii, gdzie znaleźliśmy starego mężczyznę. Spał na podłodze ubikacji publicznej. Próbował chronić się przed zimnem, przykrywając starymi ubraniami, które zapewne znalazł na śmietniku. Mój syn zachwycił się jego bardzo długą brodą, ale był trochę przestraszony.

Wręczyłem Jairkowi koszyk z jedzeniem i innymi podstawowymi produktami, mówiąc: „Daj to temu mężczyźnie i życz mu wesołych świąt”. Z ledwością wniósł do środka kosz, który był prawie tak duży jak on sam, i postawił go na podłodze. Mężczyzna wyglądał tak, jakby był albo zaspany, albo pijany. Jairek dotknął go i powiedział: „Wesołych świąt”. I nagle mężczyzna wyprostował się i chwycił mojego syna za rękę. Serce podeszło mi do gardła i dokładnie w chwili, kiedy chciałem rzucić się do przodu, mężczyzna przyciągnął dłoń Jairka do ust i pocałował. „Dziękuję za troskę” – powiedział zachrypniętym głosem. Cóż za wspaniałe odniesienie dla czterolatka.” [s. 541]

 

Zaczynam czytać książkę: „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Opinie o książce są różne, jednak nikt kto ją przeczytał nie pozostaje wobec niej obojętny.

 

 

 

Statystyki bloga

 

Statystyki bloga

 

 • publikowałem (łącznie z tym) 25 wpisów. Pierwszy wpis został opublikowany 26 listopada 2016 roku, a więc średnio publikuję jeden wpis co 6 dni
 • łączna ilość komentarzy na blogu wynosi 66
 • Fanpage bloga ma Facebooku lubią 532 osoby (od ostatniego wpisu ‚zza kulis’, który ukazał się 2 kwietnia, liczba fanów wzrosła o 57)
 • Na newsletter zapisanych jest 28 osób
 • Wysłałem łącznie 11 maili w ramach newslettera

 

 

Plany rozwoju

 

 • Wygląd bloga. Postanowiłem, że w okolicach sierpnia odświeżę nieco wygląd bloga i stworzę logo.
 • Podcast/YouTube. W roku 2016 uruchomiłem bloga. W roku 2017 uruchomię podcast i/lub zacznę robić filmy na YouTube. YouTube rozwija się fantastycznie. Zdecydowałem, że będę robić cotygodniowe vlogi i do tej pory opublikowałem 5 filmów.
  Vlogowanie spodobało mi się do tego stopnia, iż postanowiłem, że zaczynam zbierać na zakup lepszego sprzętu (Canon G7X).

 • Warsztaty. W najbliższym czasie chcę wziąć udział w warsztatach, aby nauczyć się czegoś nowego związanego z blogiem oraz poznać osoby związane z blogosferą. W ostatnim czasie zapisywałem się na dwa warsztaty, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie dostałem się na nie. Będę probować dalej.
 • Konferencje. W tym roku wezmę udział w przynajmniej dwóch konferencjach. Więcej szczegółów wkrótce.
 • Moje cele. Stworzyłem nową zakładkę na blogu o nazwie Cele publiczne. Na początek będę umieszczać w niej cele związane z działalnością blogową oraz moimi nowymi projektami, o których jeszcze nie wiecie. Myślę, że z czasem dodam również cele prywatne.
 • ebook. Postanowiłem, że w tym roku napiszę ebooka. Więcej szczegółów wkrótce.

 

Cele publiczne

 

Krótkie podsumowanie działań związanych z celami publicznymi, które ustaliłem: http://nastawienienarozwoj.pl/moje-cele/

 

Zadanie 1: Mieszkanie – bez zmian

Zadanie 2: Podcaster/YouTuber – ustaliłem harmonogram publikacji treści. Vlogi będę publikować w każdy poniedziałek.

Zadanie 3: Rentier – bez zmian

Zadanie 4: Pisarz – bez zmian

Zadanie 5: Poliglota – rezygnacja z nauki w szkole językowej na rzecz rozmów po angielski przez skype.

Zadanie 6: Przedsiębiorca – bez zmian

 

Zastanawiam się nad nagrodami za osiągnięcie każdego poziomu. Nagroda to kluczowy element kształtowania nawyków i poza tym dobrze jak ciężka praca jest wynagradzana. Może będzie to wino? Może bilety do teatru? Pomyślę.

 


Film

 

Dla osób, które wolą oglądać przygotowałem skróconą wersję podsumowania miesiąca w postaci kolejnego odcinka vloga. Zapraszam 🙂

 

 


Twoja opinia

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat rozwoju mojego oraz rozwoju bloga? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej 🙂 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *