Maj miesiącem porażek

 

Sukces buduje się na porażkach. Maj był u mnie najsłabszym miesiącem od początku mojej działalności blogowej. Problemy zdrowotne, ogromna ilość spraw związanych z remontem mieszkania oraz z organizacją ślubu odbiły się mocno na efektach, a raczej braku efektów w rozwoju bloga oraz innych projektów internetowych.

Newsletter

Dziękuję! 🙂

Czerwiec pod względem rozwoju działalności może wyglądać podobnie. Żenię się! 🙂

Po ślubie jedziemy prawdopodobnie na tygodniową podróż. Postaram się nie zniknąć całkowicie i postaram się udzielać przynajmniej na Fanpage (Nastawienie na rozwój). 

Do regularnej działalności wrócę dopiero w lipcu. A plany na lipiec są ambitne – rozpoczęcie pisania ebooka, prace nad podcastem oraz wyjazd na konferencję.

 

Najbardziej zawiodło mnie zdrowie. Ekstremalnie duża ilość spraw,  duża ilość stresu, mała ilość sportu i niezdrowe odżywianie zrobiły swoje. Przez ponad tydzień byłem nieobecny. Nie ze względów fizycznych, ale psychicznych. Nie byłem w stanie niczego zrobić.

Dlatego w ostatnim odcinku vloga: trzy najważniejsze obszary życia, wspominam, że zadbam o zdrowie. Jest to najważniejszy element, na który z kolei składa się: jakość odżywiania, aktywność sportowa, ilość stresu. Jeśli odżywiamy się dobrze, regularnie zażywamy sportu oraz nie narażamy się na stres to możemy działać na wysokich obrotach i skupiać się na dwóch pozostałych obszarach życia, czyli rodzinie oraz karierze.

 

Po tym krótkim wstępie, czas na szczegóły, czyli podsumowanie miesiąca.

 

Wpis składa się z następujących sekcji.

 1. Finanse bloga
 2. Działania marketingowe bloga
 3. Inspiracje i rozwój osobisty
 4. Statystyki bloga
 5. Plany rozwoju
 6. Cele publiczne
 7. Film

 

 

 

Finanse bloga

 

Finanse bloga

 

W finansach nic nowego. Te same stałe opłaty i brak wpływów.

 

Działania marketingowe bloga

 

Jedno wielkie nic. Przy okazji podsumowania kwietnia ustaliłem harmonogram publikacji treści, działania marketingowe w postaci znalezienia grup na Facebooku oraz na studiach, związanych z rozwojem osobistym, produktywnością i finansami osobistymi.

Niestety niczego z zaplanowanych działań nie zrobiłem. Jedyne co wyszło to regularna publikacja vlogów. Utrzymuję cotygodniową regularność.

 

 

Inspiracje i rozwój osobisty

 

 

Mimo nawiązanych w poprzednich miesiącach kontaktów nie zadbałem o ich pielęgnację.

Dołączyłem natomiast do grupy Mastermind jednak zrobiłem to zbyt wcześnie. Obecnie nie będę w stanie regularnie uczęszczać na spotkania. Realnie takie spotkania będę mógł odbywać w połowie lipca po uporządkowaniu wszelkich prywatnych spraw.

Powoli kończę czytać książkę: „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Z opinią wstrzymam się do jej przeczytania.

 

 

 

Statystyki bloga

 

Ponad tygodniowa nieobecność w internecie oraz brak publikacji wpisu w zeszłym tygodniu odbiły się na statystykach.

 

Statystyki bloga

 

 • publikowałem (łącznie z tym) 28 wpisów. Pierwszy wpis został opublikowany 26 listopada 2016 roku, a więc średnio publikuję jeden wpis co 6 dni
 • łączna ilość komentarzy na blogu wynosi 69
 • Fanpage bloga ma Facebooku lubi 551 osób (od ostatniego wpisu ‚zza kulis’, który ukazał się 3 maja, liczba fanów wzrosła o 19)
 • Na newsletter zapisanych jest 29 osób
 • Wysłałem łącznie 14 maili w ramach newslettera

 

 

Plany rozwoju

 

 • Wygląd bloga. Postanowiłem, że w okolicach sierpnia odświeżę nieco wygląd bloga i stworzę logo.
 • Podcast/YouTube. W roku 2016 uruchomiłem bloga. W roku 2017 uruchomię podcast i/lub zacznę robić filmy na YouTube. YouTube rozwija się fantastycznie. Zdecydowałem, że będę robić cotygodniowe vlogi i do tej pory opublikowałem 5 filmów.
  Vlogowanie spodobało mi się do tego stopnia, iż postanowiłem, że zaczynam zbierać na zakup lepszego sprzętu (Canon G7X).

 • Warsztaty. W najbliższym czasie chcę wziąć udział w warsztatach, aby nauczyć się czegoś nowego związanego z blogiem oraz poznać osoby związane z blogosferą. W ostatnim czasie zapisywałem się na dwa warsztaty, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie dostałem się na nie. Będę probować dalej.
 • Konferencje. W tym roku wezmę udział w przynajmniej dwóch konferencjach. Zapisałem się na konferencję See Bloggers w Gdyni, która odbędzie się 22-23 lipca. Ostatecznie swój udział potwierdzę w czerwcu po otrzymaniu maila od organizatorów konferencji.
 • Moje cele. Stworzyłem nową zakładkę na blogu o nazwie Cele publiczne. Na początek będę umieszczać w niej cele związane z działalnością blogową oraz moimi nowymi projektami, o których jeszcze nie wiecie. Myślę, że z czasem dodam również cele prywatne.
 • ebook. Postanowiłem, że w tym roku napiszę ebooka. Więcej szczegółów wkrótce.

Cele publiczne

 

Krótkie podsumowanie działań związanych z celami publicznymi, które ustaliłem: http://nastawienienarozwoj.pl/moje-cele/

Zadanie 1: Mieszkanie – bez zmian

Zadanie 2: Podcaster/YouTuber – ustaliłem harmonogram publikacji treści. Vlogi będę publikować w każdy poniedziałek.

Zadanie 3: Rentier – bez zmian

Zadanie 4: Pisarz – bez zmian

Zadanie 5: Poliglota – rezygnacja z nauki w szkole językowej na rzecz rozmów po angielski przez skype.

Zadanie 6: Przedsiębiorca – bez zmian

 


Twoja opinia

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat rozwoju mojego oraz rozwoju bloga? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej 🙂 

 

 

2 thoughts on “Maj miesiącem porażek

 • Czerwiec 23, 2017 o 5:43 pm
  Permalink

  Świetnie, że robisz coś takiego. Będę przyglądał się Twojemu rozwojowi powoli wdrażając w swoje życie niektóre Twoje rady. Blog i kanał na yt pozytywne i treściwe, oby tak dalej.
  Pozdrawiam, powodzenia 😉

  Odpowiedz
  • Czerwiec 23, 2017 o 7:18 pm
   Permalink

   Dziękuję Michał!
   Napisałeś coś świetnego – będziesz wdrażać w życie niektóre rady – o to właśnie chodzi, aby nie tylko biernie czytać, ale aby zdobytą wiedzę od razu wdrażać i sprawdzać co działa, a co nie działa. Super! 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *