Maj miesiącem porażek

 

Sukces buduje się na porażkach. Maj był u mnie najsłabszym miesiącem od początku mojej działalności blogowej. Problemy zdrowotne, ogromna ilość spraw związanych z remontem mieszkania oraz z organizacją ślubu odbiły się mocno na efektach, a raczej braku efektów w rozwoju bloga oraz innych projektów internetowych.

Czerwiec pod względem rozwoju działalności może wyglądać podobnie. Żenię się! 🙂

Po ślubie jedziemy prawdopodobnie na tygodniową podróż. Postaram się nie zniknąć całkowicie i postaram się udzielać przynajmniej na Fanpage (Nastawienie na rozwój). 

Do regularnej działalności wrócę dopiero w lipcu. A plany na lipiec są ambitne – rozpoczęcie pisania ebooka, prace nad podcastem oraz wyjazd na konferencję.

 

Najbardziej zawiodło mnie zdrowie. Ekstremalnie duża ilość spraw,  duża ilość stresu, mała ilość sportu i niezdrowe odżywianie zrobiły swoje. Przez ponad tydzień byłem nieobecny. Nie ze względów fizycznych, ale psychicznych. Nie byłem w stanie niczego zrobić.

Dlatego w ostatnim odcinku vloga: trzy najważniejsze obszary życia, wspominam, że zadbam o zdrowie. Jest to najważniejszy element, na który z kolei składa się: jakość odżywiania, aktywność sportowa, ilość stresu. Jeśli odżywiamy się dobrze, regularnie zażywamy sportu oraz nie narażamy się na stres to możemy działać na wysokich obrotach i skupiać się na dwóch pozostałych obszarach życia, czyli rodzinie oraz karierze.

 

Po tym krótkim wstępie, czas na szczegóły, czyli podsumowanie miesiąca.

 

Wpis składa się z następujących sekcji.

 1. Finanse bloga
 2. Działania marketingowe bloga
 3. Inspiracje i rozwój osobisty
 4. Statystyki bloga
 5. Plany rozwoju
 6. Cele publiczne
 7. Film

 

 

 

Finanse bloga

 

Finanse bloga

 

W finansach nic nowego. Te same stałe opłaty i brak wpływów.

 

Działania marketingowe bloga

 

Jedno wielkie nic. Przy okazji podsumowania kwietnia ustaliłem harmonogram publikacji treści, działania marketingowe w postaci znalezienia grup na Facebooku oraz na studiach, związanych z rozwojem osobistym, produktywnością i finansami osobistymi.

Niestety niczego z zaplanowanych działań nie zrobiłem. Jedyne co wyszło to regularna publikacja vlogów. Utrzymuję cotygodniową regularność.

 

 

Inspiracje i rozwój osobisty

 

 

Mimo nawiązanych w poprzednich miesiącach kontaktów nie zadbałem o ich pielęgnację.

Dołączyłem natomiast do grupy Mastermind jednak zrobiłem to zbyt wcześnie. Obecnie nie będę w stanie regularnie uczęszczać na spotkania. Realnie takie spotkania będę mógł odbywać w połowie lipca po uporządkowaniu wszelkich prywatnych spraw.

Powoli kończę czytać książkę: „Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Z opinią wstrzymam się do jej przeczytania.

 

 

 

Statystyki bloga

 

Ponad tygodniowa nieobecność w internecie oraz brak publikacji wpisu w zeszłym tygodniu odbiły się na statystykach.

 

Statystyki bloga

 

 • publikowałem (łącznie z tym) 28 wpisów. Pierwszy wpis został opublikowany 26 listopada 2016 roku, a więc średnio publikuję jeden wpis co 6 dni
 • łączna ilość komentarzy na blogu wynosi 69
 • Fanpage bloga ma Facebooku lubi 551 osób (od ostatniego wpisu ‚zza kulis’, który ukazał się 3 maja, liczba fanów wzrosła o 19)
 • Na newsletter zapisanych jest 29 osób
 • Wysłałem łącznie 14 maili w ramach newslettera

 

 

Plany rozwoju

 

 • Wygląd bloga. Postanowiłem, że w okolicach sierpnia odświeżę nieco wygląd bloga i stworzę logo.
 • Podcast/YouTube. W roku 2016 uruchomiłem bloga. W roku 2017 uruchomię podcast i/lub zacznę robić filmy na YouTube. YouTube rozwija się fantastycznie. Zdecydowałem, że będę robić cotygodniowe vlogi i do tej pory opublikowałem 5 filmów.
  Vlogowanie spodobało mi się do tego stopnia, iż postanowiłem, że zaczynam zbierać na zakup lepszego sprzętu (Canon G7X).

 • Warsztaty. W najbliższym czasie chcę wziąć udział w warsztatach, aby nauczyć się czegoś nowego związanego z blogiem oraz poznać osoby związane z blogosferą. W ostatnim czasie zapisywałem się na dwa warsztaty, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, nie dostałem się na nie. Będę probować dalej.
 • Konferencje. W tym roku wezmę udział w przynajmniej dwóch konferencjach. Zapisałem się na konferencję See Bloggers w Gdyni, która odbędzie się 22-23 lipca. Ostatecznie swój udział potwierdzę w czerwcu po otrzymaniu maila od organizatorów konferencji.
 • Moje cele. Stworzyłem nową zakładkę na blogu o nazwie Cele publiczne. Na początek będę umieszczać w niej cele związane z działalnością blogową oraz moimi nowymi projektami, o których jeszcze nie wiecie. Myślę, że z czasem dodam również cele prywatne.
 • ebook. Postanowiłem, że w tym roku napiszę ebooka. Więcej szczegółów wkrótce.

Cele publiczne

 

Krótkie podsumowanie działań związanych z celami publicznymi, które ustaliłem: http://nastawienienarozwoj.pl/moje-cele/

Zadanie 1: Mieszkanie – bez zmian

Zadanie 2: Podcaster/YouTuber – ustaliłem harmonogram publikacji treści. Vlogi będę publikować w każdy poniedziałek.

Zadanie 3: Rentier – bez zmian

Zadanie 4: Pisarz – bez zmian

Zadanie 5: Poliglota – rezygnacja z nauki w szkole językowej na rzecz rozmów po angielski przez skype.

Zadanie 6: Przedsiębiorca – bez zmian

 


Twoja opinia

 

Chcesz wiedzieć jeszcze więcej na temat rozwoju mojego oraz rozwoju bloga? Podziel się swoimi przemyśleniami w komentarzach poniżej 🙂 

 

 

Zapisz się na newsletter
Zapisz się, aby być na bieżąco z informacjami z bloga. Nikt nie lubi spamu, dlatego będziesz otrzymywać ode mnie tylko wartościowe treści.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.
(Post został wyświetlony 58 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)

2 thoughts on “Maj miesiącem porażek

 • Czerwiec 23, 2017 o 5:43 pm
  Permalink

  Świetnie, że robisz coś takiego. Będę przyglądał się Twojemu rozwojowi powoli wdrażając w swoje życie niektóre Twoje rady. Blog i kanał na yt pozytywne i treściwe, oby tak dalej.
  Pozdrawiam, powodzenia 😉

  Odpowiedz
  • Czerwiec 23, 2017 o 7:18 pm
   Permalink

   Dziękuję Michał!
   Napisałeś coś świetnego – będziesz wdrażać w życie niektóre rady – o to właśnie chodzi, aby nie tylko biernie czytać, ale aby zdobytą wiedzę od razu wdrażać i sprawdzać co działa, a co nie działa. Super! 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *