Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii? O motywowaniu się napisano już bardzo dużo. Jednak mimo tego, nadal wielu osobom trudno jest realizować swoje pomysły, trudno jest zarządzać energią, trudno jest rano wstać z łóżka z entuzjazmem.

Newsletter

Dziękuję! 🙂

Dlatego dobrze, że powstaje dużo materiałów na temat motywowania się. Co ciekawe – wszystkie z tych rad i praktyk działają! Jednak nie wszystkie zadziałają u Ciebie. Dlatego szukaj, próbuj, sprawdzaj i wybierz te rozwiązania, które będą dobre dla Ciebie.

Zatem dzisiaj opisuję moje sposoby, które pozwalają mi skutecznie wykonywać obowiązki związane z pracą na etacie, a po powrocie do domu, nadal z ogromną energią i entuzjazmem, przystępować do pracy nad blogiem oraz innymi obszarami życia.

Każdy z poniższych punktów stosuję na codzień, a więc nie jest to jedynie piękna teoria, ale sprawdzona praktyka.

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

Stwórz wspaniały poranek

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

O stworzeniu idealnego poranku pisałem we wpisie: Zacznij dzień o godzinie 5 rano i stwórz swój idealny poranek.

To jak wygląda nasz poranek ma ogromny wpływ na to, jak wygląda pozostała część dnia. Dlatego zachęcam Cię do dokładnego przeczytania wpisu o idealnym poranku.

Po wykonaniu moich porannych czynności, idę do pracy we wspaniałym humorze oraz pełen energii. Znakomity początek dnia 🙂

 

 

Uporządkuj swoją przestrzeń

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Bałagan może rozpraszać uwagę. Patrzysz na stertę papierów i myślisz – musze to uporządkować. Tracisz przez to koncentrację. Poza tym w nieuporządkowanej przestrzeni mniej przyjemniej się pracuje.

Ja ma mam na biurku jedynie komputer, notes, długopis i lampkę. Moja praca, zarówno na etacie jak i poza nim, skupia się wokół komputera, a więc jest to moje główne narzędzie pracy.

W trakcie pracy do głowy przychodzi wiele myśli i pomysłów, a więc, aby żadne nie umknęły, od razu zapisuję je w notesie. Poza tym w notesie zapisuję trzy najważniejsze zadania na dany dzień.

 

 

Miej cele i marzenia

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Mając cele i marzenia każdego dnia masz ochotę żyć pełnią życia. Zajmujesz się dokładnie tym, czym chcesz. Realizujesz swoje własne projekty.

 

Wielkie marzenia są nieodłącznym składnikiem ponadprzeciętnego sukcesu.

 

Właśnie taka jest też idea noworocznych postanowień. Warto je tworzyć. Nie wiesz jak? Nie masz pomysłów? Dam Ci kilka:

 

 • zrobić kurs nurkowania
 • zobaczyć wodospad Niagara
 • pojechać na koncert Coldplay
 • obejrzeć finał Wimbledonu
 • namalować obraz
 • przebiec maraton
 • założyć agencję reklamową
 • zostać wolontariuszem
 • itd.

 

Jak widzisz, pomysłów może być nieskończona ilość. Trzeba tylko określić swoje cele i do dzieła!

 

 

 

Prowadź wizualizację

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Brzmi to dość magicznie, ale w moim przypadku to nic innego jak tylko przypominanie sobie swoich celów oraz wizualizowanie rezultatów.

Przypominanie sobie, jaki jest właściwie cel tego codziennego planowania i tego codziennego wczesnego wstawania. Przypominanie sobie jaki jest cel nauki. Przypominanie sobie jaki jest cel oszczędzania.

Każdego tygodnia otwieram aplikację Evernote i przeglądam wszystkie swoje cele. Stworzyłem również tablicę marzeń (którą opiszę w osobnym wpisie), na której zamieściłem zdjęcia tego, co chcę w życiu osiągnąć. Dzięki temu wiem doskonale do czego dążę i każdego dnia jestem właściwie ukierunkowany.

Wizualizacja pozwala również być pozytywnie nastawionym do swoich celów. To chyba lepsze niż martwienie się na zapas?

 

 

 

Planuj trzy zadania na każdy dzień

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Ludzie, którym najlepiej się powodzi, są zarazem ludźmi najbardziej produktywnymi. 

 

Skoro określiłeś cele to przystąp do ich realizacji.

Bardzo przyjemnie ogląda się ulubiony serial lub gra w najnowszą grę. Nie ma w tym nic złego. Gorzej jeśli tak wygląda każdy Twój dzień. W krótkiej perspektywie prawdopodobnie nie będzie to miało żadnych konsekwencji dla Ciebie, Twojego otoczenia i Twojego życia. Jednak w długiej perspektywie, kilkunastu lub kilkudziesięciu lat możesz żałować, że nie wykorzystywałeś lepiej czasu.

Dlatego każdego wieczora planuję trzy zadania na kolejny dzień. Te zadania są zgodne z moimi celami miesięcznymi, z które z kolei są zgodne z celami rocznymi, a te z kolei są zgodne z celami życiowymi.

 

 

Nagradzaj się

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

 

Im dalej w przyszłość odsuwa się potencjalna nagroda, tym mniejsza jest bieżąca motywacja, aby do tej nagrody dążyć.

 

Dlatego jeśli określiłeś swoje cele, jak na przykład: zdobyć certyfikat z języka angielskiego, to nie czekaj z przyznaniem sobie nagrody do momentu uzyskania tegoż certyfikatu. Daj sobie nagrodę jak tylko zapiszesz się do szkoły językowej lub po pierwszej ukończonej lekcji.

Dzięki temu z wykonywaną czynnością będziesz kojarzyć ogromną przyjemność.

Jeśli wyznaczyłeś sobie duże, ambitne zadanie do wykonania, spróbuj rozbić je na kilka mniejszych i za ukończenie każdego mniejszego zadania, przyznaj sobie nagrodę.

System dzielenia zadań na mniejsze oraz nagradzania się za każdy osiągnięty poziom, znakomicie praktykuje Mirek Burnejko na blogu trzypoziomy.pl. Przy okazji Mirek prowadzi codzienne vlogi, które są ogromnie inspirujące. Również polecam! Kanał MiroBurn.

 

 

Rób to, co lubisz

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 

Wtedy nie przepracujesz ani dnia, bo praca będzie przyjemnością.

Jak to osiągnąć?

Zastanów się, jaki są Twoje sposoby na poprawę samopoczucia (wykluczając używki). Sporządź ich listę. Co może się na takiej liście znaleźć?

 • spacer, bieganie, ogólnie sport
 • robienie zdjęć
 • czytanie
 • spotkania ze znajomymi, rodziną
 • rysowanie, malowanie
 • śpiewanie

 

Skoro wiesz, co poprawia Ci nastrój, gdy masz gorsze dni to…dlaczego miałbyś czekać na te gorsze dni? Zacznij robić to co sprawia Ci przyjemność już teraz. I rób to jak najczęściej.

To sprawi, że świetny nastrój będzie Ci towarzyszyć dużo częściej i dzięki temu odkryjesz swoje pasje. Dzięki robieniu danych czynności dużo częściej niż dotychczas, będziesz napotykać również nowe okoliczności, spotykać różnych ludzi. To natomiast może dać Ci nowe możliwości do pogłębiania swoich pasji, które z czasem mogą przerodzić się w Twoje główne zajęcie w życiu.

 

 

Jak być zmotywowanym i pełnym energii? Napisz proszę jakie są Twoje sposoby 🙂

 

 

2 thoughts on “Jak być zmotywowanym i pełnym energii?

 • Lipiec 7, 2017 o 10:02 am
  Permalink

  Bardzo pozytywny wpis. Blog o szerokopojętym nastawieniu na lepsze. Każdy dzień może być dla nas lepszy gdy zastosujemy porady wyżej wymienione. Dzięki Marcel. Dobra robota

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *