NNR 002: Jak budować relacje w biznesie?

Jak budować relacje w biznesie na przykładzie biura rachunkowego? Razem z moim gościem, Piotrem Krotkiewskim, rozmawiamy o tym w drugim odcinku podcastu.

Newsletter

Dziękuję! 🙂

 

NNR 002: Jak budować relacje w biznesie?

 

 

NNR 002: Jak budować relacje w biznesie?

Kilka lat temu mówiło się o znajomościach. Jeśli ktoś miał znajomości bo mógł łatwiej coś załatwić, mógł dostać lepszą pracę. Wtedy było to coś negatywnego kojarzonego trochę z cwaniactwem, czymś nie do końca fair. Myślę, że mogło to być związane z transformacją gospodarczą, do której doszło w naszym kraju wcale nie tak dawno temu. Ludzie nie byli zaznajomieni z mechanizmami, które kierowały rynkiem kapitalistycznym i stąd też mogło brać się negatywne nastawienie do networkingu.

Dzisiaj natomiast mówi się o budowaniu relacji, budowaniu sieci kontaktów. Dzięki temu tworzymy grono wartościowych znajomości, którym my możemy coś zaoferować oraz z których my możemy czerpać. Teraz jest to kojarzone jako coś dobrego, pozytywnego. Wręcz poleca się wszystkim, którzy myślą o karierze czy biznesie, aby budowali relacje.

Z racji tego, iż jest to temat ważny postanowiłem go zgłębić i zaprosić do podcastu Piotra Krotkiewskiego. Piotr jest współtwórcą biura rachunkowego Saving Tax, inwestorem oraz aktywnym uczestnikiem różnego rodzaju stowarzyszeń, na czele z Areną Biznesu.
Jako osoba odpowiedzialna za wyszukiwanie klientów dla biura rachunkowego oraz budowanie z nimi relacji opowiedział o tym jak robić to dobrze. Opowiedział jak wyszukiwać klientów i jak budować z nimi relacje nie tylko w odniesieniu do biura rachunkowego, ale też w odniesieniu do biznesu w ogóle.

Poniżej znajdziesz szczegóły dotyczące naszej rozmowy. Serdecznie zapraszam do wysłuchania tego odcinka oraz podzielenia się opinią na jego temat.

 


 

Tymczasem zapraszam Cię do wysłuchaniu podcastu.

 

Podcast dostępny jest również na:

 

W tym odcinku usłyszysz:

 

 

Linki wymienione w podcaście:

 

 

Co o tym myślisz?

I jak Ci się podobał ten odcinek podcastu?

Dzięki komentarzom będę mógł poprawić swój warsztat, zatem gorąco Cię zachęcam do podzielenia się opinią na temat podcastu 🙂

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *