Idealny początek roku, czyli podsumowanie stycznia

 

Prowadzę bloga od 2,5 miesiąca i jestem bardzo zadowolony z dotychczasowych rezultatów. Przez ten czas powstały również nowe pomysły, którymi dzielę się w dzisiejszym wpisie.

Newsletter

Dziękuję! 🙂

 


Cykl artykułów „zza kulis”

Ten wpis jest kolejnym z serii „zza kulis„. Tworzę tę serię, aby pokazać całą drogę, którą przechodzę. Szczegółowo, krok po kroku będę opisywać poszczególne momenty.

To pozwoli Tobie, jeśli będziesz chciał przejść podobną drogę, powtórzyć mój sukces lub uniknąć błędów.

1. Proces tworzenia bloga i podsumowanie dotychczasowej działalności

2. Idealny początek roku, czyli podsumowanie stycznia


 

Idealny początek roku, czyli podsumowanie stycznia

Zasady blogowania

 

Prowadząc bloga przez tych kilka tygodni, powoli uświadamiam sobie, jaki chcę być jako bloger, jaki wizerunek chcę stworzyć. Sformułowałem więc na razie dwie zasady:

 

 • (prawie) brak reklam

Możesz wyłączyć AdBlock’a i się przekonać 🙂 Jedynym wyjątkiem jest mała reklama Nozbe, aplikacji, którą uwielbiam.

 

Idealny początek roku

Jeśli blog w przyszłości ma na siebie zarabiać to na pewno nie poprzez reklamy, które nie są przyjazne dla czytelnika.

 

 • transparentność

Nazwa bloga „Nastawienie na rozwój” nie jest przypadkowa. Jestem nastawiony, aby poprzez bloga pomagać w rozwoju czytelników oraz również w moim własnym.

W ramach tego cyklu wpisów, będę dzielić się swoimi pomysłami, decyzjami, opisywać książki, które czytam, osoby, które mnie inspirują, pomagają, doradzają. Napiszę z kim rozmawiałem oraz z kim wymieniałem maile.

Będę również dzielić się informacjami na temat kosztów oraz przychodów. Każdą złotówkę, która będzie dotyczyć tego bloga, będę opisywać.

Zainspirowały mnie do tego dwie osoby. Pierwszą z nich jest Mirek Burnejko, który temat transparentności poruszył w poniższym vlogu.

 

 

Drugą osobą jest Agnieszka Skupieńska z bloga biznesowe info. Skomentowałem jej wpis, na co otrzymałem taką odpowiedź:

 

Idealny początek roku

 

 

Myślę, że powoli, bardzo powoli zmienia się podejście do tematu transparentności. Im więcej będzie takich osób jak Mirek, Agnieszka oraz ja, tym łatwiej będzie kolejnym osobom o tym mówić.

 

 

Co się wydarzyło?

 

 • Mirek Burnejko

O tym wcześniej nie wspominałem, ale dokładnie 23 lipca 2016 roku, poprzez ten post na Facebooku na fanpage’u Nozbe, trafiłem na film Mirka Burnejko.

 

 

Mirka oglądam od tamtego czasu każdego dnia i czerpię ogromną inspirację z jego codziennych vlogów.

Mamy podobne poglądy na wiele spraw oraz obaj jesteśmy silnie nastawieni na rozwój.

Ostatnio Mirek wystartował z kampanią w serwisie Patronite. Postanowiłem zostać jego patronem i wspierać go, na razie, kwotą 10 zł. Choć już teraz myślę nad wyższym progiem.

Dlaczego? Śledzę Mirka każdego dnia od 7 miesięcy i widzę jakie robi postępy, jak dociera do coraz większej liczby ludzi i jak ich inspiruje. Chcę odwdzięczyć się za to, że inspiruje mnie oraz innych ludzi. Dzięki takim ludziom jak Mirek, świat staje się lepszy.

Tego samego dnia, jak tylko zostałem Patronem, Mirek napisał do mnie maila. Tym samym udało nam się nawiązać kontakt, z czego jestem ogromnie zadowolony.

 

Idealny początek roku

Idealny początek roku

Oczywiście, zapytałem Mirka o zgodę na upublicznienie tych maili.

Idealny początek roku

 • Podcasty

Zacząłem również słuchać dwóch nowych podcastów:

Zapowiadają się wyśmienicie 🙂

 

 • Simon Sinek

W pracy natomiast dwie osoby (pozdrowienia dla Joli i Michała) poleciły mi książki oraz wystąpienia takiego Pana jak Simon Sinek. Dzisiaj będę oglądać ten film.

 

 

 

Statystyki bloga

 

 

 • opublikowałem (łącznie z tym) 13 wpisów. Pierwszy wpis został opublikowany 26 listopada 2016 roku, a więc średnio publikuję jeden wpis co 6 dni
 • łączna ilość komentarzy na blogu wynosi 29
 • Fanpage bloga ma Facebooku lubi 191 osób
 • Na newsletter zapisanych jest 11 osób
 • Wysłałem dwa maile do osób zapisanych na newsletter (niewiele, jednak jestem z nich bardzo zadowolony. W mailach zamieszczam treści, których nie ma na blogu, więc tym bardziej zachęcam Cię to zapisania się na newsletter 🙂 )

 

 

Statystyki bloga

 

 

 

Działania marketingowe bloga

 

 • Reklama na Facebooku

Póki co, zrezygnowałem z niej. Korzystałem z niej 6 razy, jednak nie przyniosła ona rezultatów. Tak wyglądają statystyki ostatnich trzech kampanii:

 

Finanse bloga

 

 

Dość rzadko komentuję wpisy, zamieszczane w grupie BloSilesia. Może dlatego nie zauważam również specjalnego zainteresowania moim blogiem ze strony członków grupy.

W najbliższych tygodniach chcę wziąć udział w jednym z warsztatów, które są organizowane przez różnych blogerów, skupionych wokół grupy BloSilesia. Jeszcze nie wiem kiedy to będzie oraz jakie to będą warsztaty.

 

 

 • Komentowanie na innych fanpage’ach oraz na innych blogach

To przyniosło duże zainteresowanie blogiem. Moje komentarze oraz strony, gdzie komentuje możesz sprawdzić poprzez stronę Disqus.

Intensywnie komentuję również wpisy na fanpage’u Mateusza Grzesiaka. Osoby, które śledzą Mateusza, mogą być w dużej mierze zainteresowani tematyką, o której piszę. Dlatego jak tylko Mateusz zamieści na Facebooku nowy wpis, staram się go skomentować. Robię to w nienachalny sposób; zamiast zamieszczać link do strony lub pisać jedynie „dobry wpis”, staram się poprzez swój komentarz rozwinąć lub uzupełnić to, o czym pisze Mateusz.

 

 • SEO

Nadal nie widzę ruchu poprzez google. Każdy wpis ma uzupełnione słowa kluczowe oraz odpowiednie nagłówki. Spróbuję poszukać jakichś informacji jak jeszcze lepiej mogę zoptymalizować bloga.

Jeśli znasz jakieś sprawdzone metody lub materiały pomocne w SEO, napisz proszę 🙂

Finanse bloga

 

Finanse bloga

 

Można powiedzieć, że nic nowego. Cały czas te same opłaty.

 

 

Plany

 

 • Wygląd bloga. Obecny szablon nie był dla mnie najważniejszy w momencie gdy tworzyłem bloga. Najważniejsze były, są i będą treści. Ale oczywiście zdaję sobie sprawę, że treści wygodnie się czyta, gdy blog jest przejrzysty. Dlatego w tym roku będę chciał unowocześnić wygląd oraz stworzyć logo. To będzie wiązać się z kosztami. Na razie nie wiem jeszcze jak wysokimi.
 • Podcast/YouTube. W roku 2016 uruchomiłem bloga. W roku 2017 uruchomię podcast i/lub zacznę robić filmy na YouTube. Więcej szczegółów wkrótce.
 • Warsztaty. Jak już wspominałem wcześniej, w najbliższym czasie chcę wziąć udział w warsztatach, aby nauczyć się czegoś nowego związanego z blogiem oraz poznać osoby związane z blogosferą.
 • Konferencje. W tym roku wezmę udział w przynajmniej dwóch konferencjach. Więcej szczegółów wkrótce.
 • Cele publiczne. Zastanawiam się nad projektem upublicznienia swoich prywatnych celów oraz dążenia do nich, wraz z opisem postępów. Bez wątpienia takim projektem jest ten blog oraz ten cykl wpisów, w którym opisuję szczegółowo każdy aspekt związany z blogiem. Jednak blog to tylko wycinek mojego życia. Poza nim mam również inne cele, nad którymi pracuję. Jeśli byłbyś zainteresowany takimi treściami na blogu, daj proszę znać.

 

 

Zapraszam do komentowania 🙂 Jestem ciekaw Twojego zdania na temat transparentności.

 

 

2 thoughts on “Idealny początek roku, czyli podsumowanie stycznia

  • Luty 13, 2017 o 7:47 pm
   Permalink

   Dzięki! Małymi krokami do celu.

   Numer usunięty 🙂

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *