Czytelnia

 

Tutaj znajdziesz listę książek, które już przeczytałem oraz tych, które aktualnie czytam od momentu założenia tego bloga, czyli od listopada 2016 roku.

Docelowo chciałbym dla każdej książki stworzyć osobny wpis związany z głównym przesłaniem, które dana książka niesie.

Linki do książek są linkami afiliacyjnymi. Co to oznacza dla Ciebie? W zasadzie nic bo zostaniesz przeniesiony do sklepu taniaksiazka.pl. Natomiast gdy zdecydujesz się na zakup danej książki korzystając z linka afiliacyjnego, ja zarobię na tym kilku procentową prowizję


W trakcie czytania

 

sekrety amerykańskich milionerów

Sekrety amerykańskich milionerów – Thomas Stanley, William Danko 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytane

 

bogaty ojciec biedny ojciec

Bogaty ojciec, biedny ojciec – Robert Kiyosaki

Na drodze mojego rozwoju wykształciłem w sobie podobne podejście, o którym pisze autor książki Robert Kiyosaki. Niemniej jednak, warto było przeczytać. Fragment z ostatniej strony bardzo może was zaciekawić:

„Wszyscy otrzymaliśmy dwa wielkie dary: umysł i czas. Od Ciebie zależy, co robisz z tymi darami, aby Cię zadowoliły. Każda moneta, która trafia w Twoje ręce, podlega Twojej i tylko Twojej władzy, określającej Twoje przeznaczenie.

Wydaj ją niemądrze, a wybierzesz biedę. Wydaj ją na pasywa, a dołączysz do klasy średniej. Zainwestuj w swój umysł i naucz się, jak nabywać aktywa, a wtedy wybierzesz bogactwo będące Twoim celem i Twoją przyszłością.

Wybór należy do Ciebie i tylko do Ciebie. Każdego dnia, z każdą pojedynczą monetą, decydujesz o tym, czy będziesz bogaty, biedny, czy dołączysz do klasy średniej”

 

 

Obudź w sobie olbrzyma

Obudź w sobie olbrzyma – Anthony Robbins

Wręczyłem Jairkowi koszyk z jedzeniem i innymi podstawowymi produktami, mówiąc: „Daj to temu mężczyźnie i życz mu wesołych świąt”. Z ledwością wniósł do środka kosz, który był prawie tak duży jak on sam, i postawił go na podłodze. Mężczyzna wyglądał tak, jakby był albo zaspany, albo pijany. Jairek dotknął go i powiedział: „Wesołych świąt”. I nagle mężczyzna wyprostował się i chwycił mojego syna za rękę. Serce podeszło mi do gardła i dokładnie w chwili, kiedy chciałem rzucić się do przodu, mężczyzna przyciągnął dłoń Jairka do ust i pocałował. „Dziękuję za troskę” – powiedział zachrypniętym głosem. Cóż za wspaniałe odniesienie dla czterolatka.” [s. 541]

 

 

 

 

Jedna rzecz

Jedna rzecz – Gary Keller

 

W dzisiejszym świecie możliwości są nieograniczone. Ogranicza nas niestety czas. Dlatego często możemy łapać się na tym, że chcemy zajmować się zbyt wieloma sprawami w jednym czasie. Zwykle gdy tak robimy, osiągane efekty są przeciętne. A co gdyby skupić się na jednej rzeczy w danym czasie? Gdyby skupić całą swoją uwagę na jednej, wybranej rzeczy to czy efekty byłyby lepsze?

Wybranie tej jednej, najważniejszej w danym momencie rzeczy to temat tej książki. Zastosowanie tego podejścia opisałem we wpisie: Zarządzanie sobą w czasie na przykładzie pracy licencjackiej [KONKURS].

 

 

 

Zjedz tę żabę

Zjedz tę żabę – Brian Tracy

W książce znajdziesz zbiór najważniejszych zasad bycia produktywnym. Tytułowa „żaba” to Twoje najważniejsze zadanie i aby bez zwlekania się z nim uporać Brian przedstawia 21 najważniejszych zasad. Jeżeli dopiero poznajesz techniki bycia produktywnym to bez wahania sięgnij po tę książkę. Jeśli jednak takie terminy jak prokrastynacja, technika pomodoro czy zasada Pareto nie są Ci obce, to z książki nie dowiesz się niczego nowego.

 

 

 

 

 

 

Zapisz się na newsletter
Zapisz się, aby być na bieżąco z informacjami z bloga. Nikt nie lubi spamu, dlatego będziesz otrzymywać ode mnie tylko wartościowe treści.
We hate spam. Your email address will not be sold or shared with anyone else.
(Post został wyświetlony 113 razy, 1 wyświetleń dzisiaj)